IoT Çözümleri

IoT Çözümleri

Mahrek Teknoloji olarak, takip ve güvenlik sistemleri, otomotiv sanayi ve farklı sektörlere özel IoT çözümleri ile hizmet vermekteyiz.

Nesnelerin interneti ekosistemi, bilgileri toplamak, iletmek ve işlem yapmak için sensörler ve akıllı cihazları kullanır.

Sensörler ve cihazlar kendi aralarında iletişim kurarak bilgi toplar. Ardından gsm, wifi, lora, bluetooth vb. iletişim kanalları üstünden toplanan verileri buluta gönderir. Sistem bu verileri işleyerek aksiyon almaya karar verir.

IoT hizmet sağlayıcıları geliştirdikleri çözümlerle, toplanan verileri işleyerek hem kullanıcılara gösterip hem raporları anlamlandırarak verimliliği artırdığı gibi hızlı ve önceden müdahale olanağı ile zaman ve paradan tasarruf sağlarlar.

Endüstri

Sosyal

Hizmet

Otomotiv

Elektronik İzleme Sistemi

Elektronik izleme; şüpheli, sanık veya hükümlülerin elektronik yöntem ve araçlar ile toplum içinde izlenmesini, gözetim ve denetim altında tutulmasını sağlayan, mağdurun ve toplumun korunmasını destekleyen kararların infaz edilmesinde kullanılan bir yöntemdir.

Elektronik İzleme Yazılımı; takip edilen kişileri canlı izlemek, izleme süresince oluşan ihlal ve alarmları anlık olarak takip etmek, raporlamak için geliştirilmiş yüksek güvenlikli Web tabanlı bir platformdur.

Ticari Araç Yönetim Sistemi

Ulaşım sektöründe aktif olarak çalışan araçlar üzerindeki detaylı bilgilere 7/24 ulaşmak, ileride yaşanabilecek olası arızaların önceden tespit edilebilmesi ve geçmişe dönük bu bilgilerin raporlanması, bakım ve işletme maliyetlerinin minimum seviyede tutulmasına olanak sağlamaktır. Ticari araç yönetim sistemi araç üreticileri, filo sahibi şirketler ve belediyelerin ulaşım şirketleri için zaman ve maliyet verimliliği sağlamaktadır.

İçten yanmalı ve elektrikli araçların CanBus, arıza, konum, hız, yön gibi birçok verisi anlık olarak tek bir panel üzerinden takip edilir. Bu veriler için limit değerler girilebilir. Limit aşıldığında panelde anlık olarak alarm oluşur ve bildirim görüntülenir. Bildirim talepleri istenirse e-mail ve/veya sms olarak alınabilir

Kaynak Yönetim Sistemi

Kaynak yönetim sistemi firmaların ihtiyaçlarına göre hızlı bir şekilde uygulanabilen özel olarak hazırlanmış modüller ile işletmelerin insan kaynakları, operasyon ve şikayet yönetimi süreçlerinin takip edilmesini ve yönetilmesini sağlar.

  • Hizmet veren firmanın İK yazılımı ile entegre çalışmaktadır.
  • Giriş çıkış kontrol cihazları ile entegre olan sistem çalışanların puantajlarının hesaplanmasını sağlamaktadır.
  • Vardiya ataması yapılabilmektedir.
  • Alan bazlı, kişi bazlı, tuvalet bazlı görev takip raporları oluşturulabilmektedir.
  • Hizmet verilen kurum tarafından hizmete ait uygunsuzluk durumları için talep/şikâyet oluşturulabilmekte, ilgili fotoğraflar talebe eklenebilmektedir.
  • Anket verileri raporlanabilmekte ve memnuniyetsizlik oluşan alan ve memnuniyetsizlik konuları takip edilebilmektedir.

Takip Sistemleri

Takip sistemleri ile araçlarınızı dijital haritalar üzerinden 7/24 izleyebilir, tüm detaylı bilgilere ve raporlara kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Kullanıcı dostu takip panelimiz üzerinden sadece araçlarınızı gözlemlemekle kalmayıp doğru zamanda doğru veriye erişerek işletmenizin rekabet gücünü artırabilirsiniz. Araç ve filolarınızdan elde edilen verilerle performans ve verimliliği en üst seviyeye çıkarabilir, mevcut maliyetlerinizde büyük tasarruf sağlayabilirsiniz.

Araç konum ve hız takibi, geçmişe yönelik konum izleme, özel bölge tanımlama, anlık konum bilgisi isteme, anlık olarak bölge çizip o bölgeden geçen araçları gösterme, uzun süreli sinyal alınmayan araçları görme, özelleştirilmiş alarm yönetimi, zengin rapor seçenekleri, günlük, haftalık, aylık olarak otomatik rapor alınabilir.

Evcil Hayvan Takip

Evcil hayvan takip projesi, evcil hayvanlarımızın sosyalleşmesi için geliştirdiğimiz bir mobil uygulama projesidir. Uygulama kullanarak evcil hayvanlarınızın kayıp bildirimini yapabilir, sosyalleşmesini ve çiftleşmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca sağlık kontrolü takibi gibi bir çok probleme çözüm olmuştur. Evcil hayvanınızı uygulamaya tanıtarak yakın çevredeki diğer evcil hayvanları görebilir sahipleri ile iletişime geçebilir, güvenli bir sosyalleşme alanı oluşturabilirsiniz.