Konteyner Takip Sistemi

Konteyner Takip Sistemi

Mahrek Teknoloji tarafından geliştirilen Türkiye’nin en yenilikçi konteyner takip sistemleri; konteynerlerin ve konteyneri taşıyan araçların tam konumunu bilmenizi, rota ihlalleri hakkında anlık bildirim almanızı, hırsızlık veya müdahale durumunda uyarılmanızı sağlar. Enerji beslemesi olmayan konteyner, dorse vb. ekipmanların olumsuz dış ortam koşullarında anlık takibi kesintisiz olarak yapmanızı mümkün kılar.

Zorlu çevre koşullarına uyum sağlayabilen, IP6K9K standardında, enerji beslemesi ve montaj gerektirmeyen pratik mıknatıslı konteyner takip cihazı sayesinde, konteynerlerin anlık konum bilgilerini öğrenebilir, tanımlanan bölgeden çıkması durumunda otomatik bilgilendirme alarak operasyon verimliliğinizi artırabilirsiniz. Mahrek Teknoloji konteyner takip sistemi ile sadece işletme verimliliğinizi arttırarak paradan tasarruf etmekle kalmaz, aynı zamanda ürün güvenliğinize büyük katkı sağlayabilirsiniz. Konteynerlerin baştan sona tüm yolculuğunu izleyebilir ve ürün güvenliği ile kaynak yönetiminizi eş zamanlı olarak ilerletebilirsiniz.

Konteyner takip cihazı ile gönderilerinizi anlık görüntüleyebilir, yol trafik tahminlerine ulaşabilirsiniz

Müşterilerinizin kendi yüklerini takip etmesi için müşterilerinizle konteyner takip ekranını paylaşabilirsiniz

İşlem bilgilerinizi takip edebilir, tedarik zinciri verimliliğini artırmak için yeni kararlar alabilirsiniz

Varlıklarınıza ve ekipmanınızın konumuna dair datayı doğru ve eksiksiz bir şekilde alarak kesin bilgi elde edebilir ve iş süreçlerinizi optimize edebilirsiniz

Çalışan veya çalışır durumda olmayan tüm varlıklarınızın kullanımını optimize edebilirsiniz.

Cezai durumları azaltmak için geliştirilen coğrafi çit uyarı sistemi sayesinde, hırsızlığı ve yetkisiz kullanımı tanımlayabilir, güvenliği maksimum seviyeye çıkarabilirsiniz

Uzun Ömürlü Pil

Cihaz içerisinde yer alan 20.800 mAh pil; dakikada bir veri konum alınması durumunda 400 saatlik kullanım imkânı sunar. Kablolu veya kablosuz şarj üniteleri ile piller kolayca şarj edilerek tekrar kullanıma uygun hale getirilir.

Ürün şarj edilebilir uzun ömürlü lityum pil barındırır. Piller tamamen şarj edildiğinde cihaz 5.000 GPS konumuna kadar iletim yapabilir.

Kolay Montaj

Ürün üzerinde yer alan mıknatıslar ile metal yüzeye kolaylıkla monte edilen konteyner takip cihazlarının yerinden sökülebilmesi için 35 kilogramın üzerinde bir çekme kuvveti gerekir. Bu da cihaza kolay müdahalenin önünde engel oluşturur.

Güzergâhtan Çıkma Alarmı

Yolculuk başında Mahrek IoT platformu üzerinden araç veya konteyner bazında düzenlenebilen rotalar ile konteynerler yolculukları boyunca izlenebilir, geçmiş yolculuklar tekrar gözden geçirilebilir. Konteyneri taşıyan aracın rota dışına çıkması halinde ise uyarı oluşturulur.

Cihaz Söküldü Alarmı

Konteynerlerin alt kısmına yerleştirilen cihazın yetkisiz kişilerce yerinden sökülmeye çalışılması durumunda uyarı sistemi devreye girer.

Rota Oluşturma

Mahrek IoT Platformu üzerinden konteyner veya araçların gitmesi gereken veya kullanabileceği güzergâhlar çizilip ilgili aracın rota üzerinde olup olmadığı kontrol edilebilir. İhtiyaca göre harita üzerinde birden fazla rota oluşturulup çoklu takip yapılabilir.

Dolaşım (Roaming) Desteği

Roaming özelliği sayesinde, uluslararası taşımacılıklarda ürünlerin uydu takip cihazları ile eş zamanlı izlenmesini sağlar.

Cihaz OLED Ekranı

Cihaz üzerinde yer alan kırmızı ışık sunucu bağlantı durumunu, mavi ışık GPS durumunu ve yeşil ışık GSM durumunu gösterir.

Hırsızlık koruması

Varlık izleme cihazı, yetkisiz hareket veya titreşim halinde uyarı oluşturur, titreşim süreci için raporlama yapar ve olası bir hırsızlık anında hızla yanıt vermeyi mümkün kılar.

Batarya Seviyesi Alarmı

Cihazın batarya doluluk oranının, kullanıcı tarafından belirlenen riskli seviyelere ulaşması halinde alarm devreye girer.

Alarm Bildirimleri

Bir ihlal durumu algılandığında sistem aracın lokal bilgisi ve ihlal tanımını içeren bir alarm üretir. Alarm bildirimi e-mail ve SMS mesajı olarak iletilebilir.

Yerli Tasarım ve Üretim

Cihazlarımız kendi Ar-Ge merkezimizde uluslararası konteyner standartlarına uygun tamamen yerli tasarım ve üretimdir.

GPS Sinyalinin Kesilmesi Alarmı

Konteyner lokasyonunun belirlenmesini sağlayan GPS sinyalinin kaybolması halinde erken uyarı oluşmasını sağlar. Konteyner, mal ve sınır güvenliği açılarından oluşabilecek güvenlik tehditlerini kontrol altına alır.

Açı Değişikliği Alarmı

Ülke girişinde konteynere tanımlanan güzergâh yolu boyunca 45 dereceden fazla açı ile güzergâhtan sapma durumunda alarm yoluyla sunucuya bilgi gönderir.

Uzaktan Cihaz Yönetimi

Şebeke üzerinden (OTA) veya SMS komutları göndererek cihaz yazılımlarının güncellemesi sağlanır. Cihazların hafıza, pil, ağ bilgisi ve alarm durumları uzaktan takip edilebilir ve parametre ayarları değiştirilebilir.

Cihaz Yerinden Oynama Alarmı

Cihaza müdahale etmek amacıyla sarsılması, yerinden oynatılması veya konteynerin ani pozisyon değiştirmesi gibi durumlarda sistem, müdahale edilmesi için ilgilileri alarm ile uyarır.

Konteyner Takip

 • 1 kg’dan hafif cihaz ağırlığı
 • Mıknatıslı montaj
 • Dâhili GPS ve GSM anteni
 • Cihaz takılma/sökülme alarmı
 • Cihaz yerinden oynama alarmı
 • GNSS sinyalinin kesilmesi alarmı
 • Kolay anlaşılabilir OLED göstergesi
 • Güzergahtan sapma durumu alarmı
 • Belirli bir derecede açı değişimi alarmı
 • Alınan mesafenin GPS üzerinden ölçümü
 • Cihaz kablolu ve kablosuz şarj edilme özelliği
 • Uzaktan cihaz parametre ayarlarının                       yapılması özelliği 
 • Konum bilgisi alınmasını sağlayan 16 Kanallı           GPS alıcısı
 • Yangına ve patlamaya dayanıklı malzeme             özelliği
 • Cihaz şarj seviyesinin belirli bir yüzdenin               altına düşmesi alarmı
 • GSM altyapısı üzerinden konum bilgisini               istenilen sunucuya iletme
 • Uzaktan cihaz yazılımı güncelleme özelliği ve GPRS üzerinden programlama
 • IP6K9K standardıyla uyumlu toz ve yüksek basınçlı suya dayanıklı  tasarım
 • GSM veya GPRS bağlantısının kesilmesi durumunda hafızasında veri depolama özelliği